top of page

čt 19. 5.

|

Praha

Clinical Trials Days 2016

Registrace ukončena
Hlavní stránka

Čas a místo

19. 5. 2016 11:30 – 20. 5. 2016 15:50

Praha, Praha, Česko

O události

ECRIN (European Clinical Research Infrastructure Network) ve spolupráci s CZECRIN (Czech Clinical Infrastructure Network) pořádá setkání u příležitosti Mezinárodního dne klinických hodnocení.

Mezinárodní den klinických hodnocení se slaví na mezinárodní úrovni každoročně vždy dne 20. května. Tato událost připomíná den, kdy James Lind začal svou studii s kurdějemi v roce 1747 a ukázal tak význam klinického hodnocení a výzkumu pro zdravotní péči.

Program setkání je zaměřen jak na praktické otázky spojené s podporou klinických hodnocení a klíčovou roli akademického prostředí v biomedicínském klinickém výzkumu, tak především na současné výzvy v oblasti regulační, etické, metodické či organizační a politické. Z odborných témat zazní problematika personalizované medicíny, perspektivy a možnosti jejího využití u dětských onkologických onemocnění. Tohoto veřejného pracovního setkání  se tradičně účastní na 150 předních mezinárodních odborníků, zástupců české akademické vědecké obce, lékařů, zástupců poskytovatelů zdravotní péče a partnerů zapojených do klinických hodnocení a rovněž přední politici a zástupci regulačních autorit a pacientů.

Klíčová role klinického hodnocení jako integrální a nezbytné součásti biomedicínského výzkumu zaměřeného na pacienta se v poslední době dostává vice a vice do popředí zájmu a to hlavně pro svůj zásadní dopad na péči o zdraví pacientů. Odlišnost biomedicínského prostředí s vysokým důrazem na etiku a bezpečnost a tím i vysokou míru kontroly, potřeba inovací a jejich rychlého, efektivního, bezpečného přenosu do klinické praxe spolu se zásadními novými poznatky základního výzkumu přináší velké výzvy pro všechny zúčastněné. Zajištění dlouhodobě udržitelné a efektivní zdravotní péče není bez inovací a jejich přenosu do praxe možné a klinická hodnocení jsou zásadním faktorem, jež ovlivňuje kvalitu a dostupnost nových léčebných možností pro klinické využití.

Program konference 19.5.2016 ke stažení zde.

Program konference 20.5.2016 ke stažení zde.

Poplatek Setkání je pořádáno za organizační podpory PharmAround, nadačního fondu.

Kontakt

V případě dotazů kontaktujte p. Vyletěla

mob. 605 781 196

e-mail: vyletel@pharmaround.cz

Akce je určena pro odborníky, zástupce české akademické vědecké obce, lékaře, studenty

Sdílet událost

bottom of page