ARCHIV AKCÍ

Nestihli jste naši akci? Nevadí, máme pro vás záznam a materiály k přednášce.

5. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení ZRUŠENO

14. 2. 2019

Vážené kolegyně a kolegové,

v důsledku aktuální situace v souvislosti s pandemií COVID-19 a s předpokladem trvajících restrikcí týkajících se hromadných akcí se červnový termín konference ruší, resp. odkládá na pozdější termín. Jakmile to bude možné, oznámíme termín nový.

Zálohové faktury, vystavené na základě Vašich registrací, budou stornovány. V případě, že budete potřebovat vystavit doklad ke stornu zálohové faktury, kontaktujte, prosím, koordinátorku Mgr. Šárku Podolskou, tel: +420 739 663 639, e-mail: podolska@pharmaround.cz.

Všem účastníkům, kteří již uhradili registrační poplatek, bude platba vrácena zpět na účet a zaslán dobropis v nejbližším možném termínu.

Děkujeme za pochopení a jménem celého organizačního týmu Vám přejeme hlavně pevné zdraví!

V. brněnský den klinické farmacie

14. 2. 2019

14. února 2019 se již popáté uskutečnil Brněnský den klinické farmacie, tato akce proběhla pod záštitou nadačního fondu PharmAround v konferenčních prostorách Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 

Hlavní témata
TDM pro klinického farmaceuta
interakce biochemických stanovení a léčiv
genetika a farmakoterapie - forma a využití výsledků

Masarykův onkologický ústav, Žlutý kopec 7, 656 53 Brno

Konference PharmAround 2018

8. 11. 2018

Nadační fond PharmAround ve spolupráci s výzkumnou infrastrukturou CZECRIN uspořádal již šestý ročník Konference PharmAround. Konference se uskutečnila dne 8. 11. 2018 v Hotelu Atlantis, v Rozdrojovicích u Brna.

Lékaři, farmaceuti, kliničtí farmakologové, farmaceutický průmysl, akademičtí pracovníci a ostatní odborníci ve zdravotnictví

Hotel Atlantis, Brána 177, 664 34 Rozdrojovice u Brna

19. česká konference klinické farmakologie

8.-10. 11. 2018

Brno přivítalo 19. ČESKOU KONFERENCI KLINICKÉ FARMAKOLOGIE, 23. ČESKOU KONFERENCI TDM a 21. ČESKOU KONFERENCi DURG, kterou uspořádala Česká společnost klinické farmakologie ČLS JEP s organizační podporou nadačního fondu PharmAround. Konference se uskutečnila dne 8.-10. 11. 2018 v Hotelu Atlantis, v Rozdrojovicích u Brna.

Konference byla určena pro lékaře, farmaceuty, klinické farmakology, farmaceutický průmysl, akademické pracovníky a ostatní odborníky ve zdravotnictví

Hotel Atlantis, Brána 177, 664 34 Rozdrojovice u Brna

Workshop „Co víme a nevíme o lécích?“

23.10. 2018

Pozvali jsme Vás na workshopCo víme a nevíme o lécích?“, který pořádal nadační fond PharmAround v rámci Brněnských dnů pro seniory. Akce se uskutečnila dne 25. 9. 2018 a 23. 10. 2018 na Nové radnici v Brně.

Workshop byl určen nejen pro aktivní seniory, kteří mají zájem o své zdraví.

Brno, Dominikánské náměstí 3, sál Podkova (při vstupu na nádvoří Nové radnice vpravo)

3. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení

12. 6. 2018

V Brně se uskutečnilo již 3. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení, které pořádal Masarykův onkologický ústav ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity, výzkumnou infrastrukturou CZECRIN a nadačním fondem PharmAround.

Studijní sestry a studijní koordinátoři z různých typů zdravotnických zařízení v rámci celé ČR

Brno, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Kamenice 5, pavilon A11, místnost 114

III. národní den klinických hodnocení 2018

22. 5. 2018

CZECRIN (Czech Clinical Infrastructure Network) ve spolupráci s nadačním fondem PharmAround podpořil setkání odborníků v oblasti klinických hodnocení u příležitosti Mezinárodního dne klinických hodnocení.

Odborníci, zástupci české akademické vědecké obce, lékaři, studenti

Praha

“Outcome-Based Models“ pro úhrady inovativních léčiv v onkologii

16. 5. 2018

Dne 16. května proběhl workshop nadačního fondu PharmAround a Masarykova onkologického ústavu na téma „Outcome-Based Models“ pro úhrady inovativních léčiv v onkologii, a to v rámci 42. ročníku Brněnských onkologických dnů a 32. ročníku Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky v kongresovém pavilonu E brněnského výstaviště.

Farmakoekonomové, management nemocnic, odborníci na market access

Brno, Výstaviště 1, areál Veletrhy Brno a.s, Pavilon E

Konference PharmAround 2017

V listopadu 2017 jsme uspořádali V. konferenci PharmAround, ve spolupráci s výzkumnou infrastrukturou CZECRIN, Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně. Konference se uskutečnila ve dnech 9. – 10. 11. 2017 v hotelu CENTRO v Hustopečích u Brna.

Konference byla určena pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry, farmaceutický průmysl, akademické pracovníky a ostatní odborníky v oblasti klinických hodnocení, farmakoterapie, HTA a klinické farmakologie.

Hotel CENTRO, Husova 8, 693 01 Hustopeče u Brna

Správná klinická praxe pro zkoušející a členy studijních týmů Ostrava 2017

Uskutečnili jsme pro Vás „GCP kurz - správná klinická praxe pro zkoušející a členy studijních týmů", který pořádala FN Ostrava, výzkumná infrastruktura CZECRIN, AIFP - MEDICUS ACADEMY a TWMA s.r.o. ve spolupráci s nadačním fondem PharmAround, dne 2.11.2017 v Ostravě.

Kurz byl určen pro spolupracující lékaře podílejících se na klinickém výzkumu a nelékařským členům studijních týmů ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Ostrava-Poruba, 17. listopadu 1790, Fakultní nemocnice Ostrava

2. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení

Pozvali jsme Vás k 2. celostátnímu setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení, které pořádal Masarykův onkologický ústav ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity, výzkumnou infrastrukturou CZECRIN a nadačním fondem PharmAround. 

Studijní sestry a studijní koordinátoři z různých typů zdravotnických zařízení v rámci celé ČR.

Brno, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Kamenice 5, pavilon A11, místnost 334

Národní den klinických hodnocení 2017

CZECRIN (Czech Clinical Infrastructure Network) ve spoluprácí s nadačním fondem PharmAround uskutečnil setkání odborníků v oblasti klinických hodnocení u příležitosti Národního dne klinických hodnocení 2017.

Konference byla určena pro odborníky, zástupci české akademické vědecké obce, lékaře, studenty

Praha

Správná klinická praxe pro zkoušející a členy studijních týmů 2017

Jarní semestr vzdělávacího kurzu "Správná klinická praxe pro zkoušející a členy studijních týmů", uspořádala Asociace inovativního farmaceutického průmyslu ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Masarykovou univerzitou a za organizační podpory nadačního fondu PharmAround v Brně.

Kurz je určen lékařům podílejícím se na klinickém výzkumu a nelékařským členům studijních týmů ve zdravotnických zařízeních

Brno, Žlutý kopec 7, Masarykův onkologický ústav, Švejdův pavilon, 5. patro, studovna RECAMO/ELU

Value-based medicine v inovativní onkologické léčbě

26.4.2017

Dovolujeme si Vás pozvat na workshop nadačního fondu PharmAround a Masarykova onkologického ústavu na téma „Value-based medicine“ v inovativní onkologické léčbě, který se uskuteční ve středu 26. dubna 2017 v rámci 41. ročníku Brněnských onkologických dnů a 31. ročníku Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky v kongresovém pavilonu E brněnského výstaviště.

Odborníci z oblasti klinických hodnocení, onkologové

Brno, Výstaviště 1, areál Veletrhy Brno a.s, Pavilon E, sál J.Bakeše

Správná klinická praxe pro zkoušející a členy studijních týmů

12.10.2016

Dovolujeme si Vás pozvat na vzdělávací kurz "Správná klinická praxe pro zkoušející a členy studijních týmů", který pořádá Asociace inovativního farmaceutického průmyslu ve spolupráci s platformou PharmAround, Univerzitou Karlovou a Masarykovou univerzitou.

Kurz je určen lékařům podílejícím se na klinickém výzkumu a nelékařským členům studijních týmů ve zdravotnických zařízeních

Praha Praha 1, Pobřežní 3, budova IBC, 7.patro, kongresové centrum AIFP

66. ČESKO-SLOVENSKÉ FARMAKOLOGICKÉ DNY - KONFERENCE PHARMAROUND 2016

13.9.2016

Farmakologické dny jsou tradičním každoročním sjezdem českých a slovenských farmakologů.
Česká společnost pro experimentální a klinickou farmakologii a toxikologii ČLS JEP, Slovenská farmakologická spoločnosť SLS a Lékařská fakulta Masarykovy Univerzity Brno ve spolupráci s platformou PharmAround si Vás prostřednictvím organizačního výboru dovolují pozvat na 66. Česko-Slovenské farmakologické dny – konference PharmAround 2016 ve dnech 13. - 15. 9. 2016 v Brně.

Farmakologové CZ a SK

Aula (A22), LFMU, Kamenice 5, Brno

Clinical Trials Days 2016

19.5. - 20.5.2016

ECRIN (European Clinical Research Infrastructure Network) ve spolupráci s CZECRIN (Czech Clinical Infrastructure Network) pořádá setkání u příležitosti Mezinárodního dne klinických hodnocení.

Odborníci, zástupci české akademické vědecké obce, lékaři, studenti

Praha

Klinické studie v době personalizované medicíny

27.4.2016

Dovolte nám pozvat Vás na workshop interaktivní platformy PharmAround a Masarykova onkologického ústavu k tématu„Klinické studie v době personalizované medicíny“, který se koná ve středu 27. dubna 2016 odpoledne v rámci 40. ročníku konference Brněnské onkologické dny. 

Odborníci z oblasti klinických hodnocení, onkologové

Pavilon E, Areál Veletrhy Brno, a.s., Výstaviště 1, Sál V. Morávka

Výběrové řízení - účast na kurzu „Introductory ATMP Development Regulatory Course“

14.9.2015

Nadační fond PharmAround podpoří studenta nebo pracovníka české akademické sféry formou úhrady účastnického poplatku kurzu „Introductory ATMP Development Regulatory Course“ pořádaného agenturou EATRIS ve spolupráci s italským Národním Zdravotním Institutem (ISS, Istituto Superiore di Sanità).

IT

Řím

Současné výzvy v oblasti klinických hodnocení v ČR a jejich právní aspekty.

16.6.2015

Workshop určený především pracovníkům v oblastech legislativy participujících na klinických hodnoceních.

Akce je určena pro pracovníky v oblastech legislativy participujících na klinických hodnoceních

RECAMO/ELU Švejdův pavilon, MOÚ, Žlutý kopec 7, Brno

Výroba léčivých přípravků. Reklama na léčivé přípravky

29.4.2015

Životní cyklus léčiv: blok přednášek č. 3.

Pregraduální a postgraduální studenti PřF MU

Univerzitní kampus Bohunice - budova A11 - posluchárna 235

Registrace léčivých přípravků. Stanovení maximální výše cen a podmínek úhrady léčivých přípravků.

15.4.2015

Životní cyklus léčiv: blok přednášek č. 2.

Pregraduální a postgraduální studenti PřF MU

Univerzitní kampus Bohunice - budova A11 - posluchárna 235

Životní cyklus léčiv aneb co se pod tímto pojmem skrývá. Preklinický a klinický výzkum a vývoj léčiv.

1.4.2015

Životní cyklus léčiv: blok přednášek č. 1.

Pregraduální a postgraduální studenti PřF MU

Univerzitní kampus Bohunice - budova A11 - posluchárna 235

Konference PharmAround 2015

26.3. - 27.3.2015

3. ročník konference PharmAround  v hotelu CENTRO, Hustopeče u Brna.

Konference je určena pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry a ostatní odborníky v oblasti klinických hodnocení a farmakologie

Hotel CENTRO, Husova 8, 693 01 Hustopeče u Brna

Workshop Interpretace výsledků klinických studií v onkologii v éře personalizované medicíny

23.4. 2014

Odborníci z oblasti klinických hodnocení, onkologové

Sál R. Wernera (E3 / 1. patro), pavilon "E", Veletrhy Brno, a.s. (BVV)

Škola klinických hodnocení v praxi

2.4. - 4.4.2014

Témata školy - význam akademických klinických hodnocení, příprava smluvních podmínek v KH, povinnosti zadavatele, monitoring KH, farmakovigilanci v KH, data management KH, povinnosti laboranta v KH, audit a další.

Akce je určena pro zkoušející investigátory, studiové koordinátorky, studiové sestry a další zájemce o problematiku klinických hodnocení.

hotel Medlov, Fryšava pod Žákovou horou 592 04

Životní cyklus léčiv - blok 3

25.2.2014

Třetí blok přednášek z oblasti životního cyklu léčiv věnovaný výrobě léčivých přípravků a oblasti reklamy na léčivé přípravky se uskuteční 25. 2. 2014 na Farmakologickém ústavu LF MU od 14 hod.

Přednáška je určena především pro pregraduální studenty vyšších ročníků, kteří budou registrování přednostně.

Farmakologický ústav LF MU, Pavilon A 19, 3.NP, Kampus LF MU, Kamenice 5, Brno

Životní cyklus léčiv - blok 2

3.12.2013

Hlavními tématy druhého bloku přednášek z oblasti životního cyklu léčiv navážeme na klinické hodnocení léčiva fází vstupu na trh. Budeme se věnovat registraci léčivých přípravků a následně stanovením maximálních cen a výše a podmínek úhrady léčivých přípravků, jež vyplývají z legislativy v ČR.

Přednáška je určena především pro pregraduální studenty vyšších ročníků, kteří budou registrování přednostně.

Farmakologický ústav LF MU, Pavilon A 19, 3.NP, Kampus LF MU, Kamenice 5, Brno

Konference PharmAround 2013

15.11. - 16.11.2013

Pořádáme 2. ročník konference PharmAround zaměřený na hodnocení zdravotnických technologií v hotelu Myslivna v Brně.

Konference je určena pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry a ostatní odborníky v oblasti klinických hodnocení a farmakologie

Hotel Myslivna, Nad Pisárkami 276/1, Brno

Životní cyklus léčiv - blok 1

23.10.2013

Přednáškové odpoledne modul 1/ Životní cyklus léčiv aneb co se pod tímto pojmem skrývá, a modul 2/ Preklinický a klinický výzkum a vývoj léčiv.

Přednáška je určena především pro pregraduální studenty vyšších ročníků, kteří budou registrování přednostně

Farmakologický ústav LF MU, Pavilon A 19, 3.NP, Kampus LF MU, Kamenice 5, Brno

GCP kurz: Kurz správné klinické praxe

10.10.2013

Školení je určeno pro zkoušející investigátory, studiové koordinátorky a studiové sestry

Zasedací místnost č.432, Kampus LF MU, PAvilon A17, 4.NP Kamenice 5, Brno

GCP advanced: kurz správné klinické praxe pro pokročilé a základy biostatistiky v klinickém hodnocení

17.4.2013

Kurz je určen pro lékaře, studijní koordinátory, studijní sestry, steudenty nebo výzkumné pracovníky, kteří absolvovali základní GCP kurz nebo mají zkušenost s prováděním klinických hodnocení

Kongresové centrum pavilonu "E", Veletrhy Brno, a.s. (BVV)

Budoucnost hodnocení zdravotnických technologií v ČR

21.3.2013

Celodenní workshop o hodnocení zdravotnických technologií v ČR se zástupci MZ ČR, SÚKL, VZP.

Workshop je určen pro lékaře a management zdravotnických zařízení, zaměstnance a postgraduální studenty MU zabývající se problematikou zdravotnictví, a zaměstnance SÚKL, MZ ČR, VZP

Masarykova univerzita Brno, Komenského náměstí 2, zasedací sál 2. patro

Konference PharmAround 2012

9.11. - 10.11.2012

Pořádáme 1. ročník konference PharmAround v hotelu Rustical v Hustopečích.

Konference je určena pro lékaře, farmaceuty, zdravotní sestry a ostatní odborníky v oblasti klinických hodnocení a farmakologie

Hotel Rustikal, Na Hradbách 5, 693 01 Hustopeče

Reklama na léčivé přípravky

6.6.2012

Reklama na léčivé přípravky, legislativní normy propagace léčiv. Etika a právo.

Přednáška je určena pro lékaře, akademické pracovníky, Ph.D. studenty a další odborníky

LF MU, Univerzitní kampus, Brno Bohunice, pavilon A 17

GCP KURZ - kurz správné klinické praxe

19.5.2012

Školení pro zkoušející - investigátory, studijní koordinátorky, studijní sestry nebo další členy studijních týmů

Kampus LF MU, Kamenice 5, Brno - pavilon A17, zasedací místnost IV.patro

Farmakovigilance a bezpečnost léčiv, problematika padělků

9.5.2012

Přednáška se věnuje funkci farmakovigilance v rámci životního cyklu léčiva a roli jednotlivých účastníků farmakovigilančního systému; tj. zdravotnických pracovníků, pacientů, regulačních autorit a držitelů rozhodnutí o registraci. Závěr bude věnován podmínkám, za kterých je možné použít léčivé přípravky mimo schválené podmínky používání, tedy podání off label.

Přednáška je určena pro lékaře, akademické pracovníky, Ph.D. studenty a další odborníky

Zasedací místnost děkanátu LF MU, Univerzitní kampus Brno Bohunice, pavilon A 17, 4. NP, místnost 432

Stanovování cen a úhrad léčivých přípravků

18.4.2012

Proces rozhodování o maximálních cenách a o výši a podmínkách úhrad léčivých přípravků (LP) probíhá v režimu správního řízení, jehož se ze zákona účastní zdravotní pojišťovny a držitelé rozhodnutí o registraci.

Přednáška je určena pro lékaře, akademické pracovníky, Ph.D. studenty a další odborníky

Zasedací místnost děkanátu LF MU, Univerzitní kampus Brno Bohunice, pavilon A 17, 4. NP, místnost 432

Registrace léčivých přípravků: záruka účinnosti, bezpečnosti a kvality léčivých přípravků?

21.3.2012

Žádný léčivý přípravek nesmí být uveden na trh bez rozhodnutí o registraci uděleném národní lékovou autoritou nebo Evropskou agenturou pro léčivé přípravky.

Přednáška je určena pro lékaře, akademické pracovníky, Ph.D. studenty a další odborníky

Zasedací místnost děkanátu LF MU, Univerzitní kampus Brno Bohunice, pavilon A 17, 4. NP, místnost 432

Preklinický a klinický výzkum a vývoj léčiv

15.2.2012

Přednáška určená pro lékaře, akademické pracovníky, Ph.D. studenty a další odborníky.

Přednáška je určena pro lékaře, akademické pracovníky, Ph.D. studenty a další odborníky

Zasedací místnost č. 432, Kampus LF MU, Pavilon A 17, 4. NP, Kamenice 5, Brno