Exkurze do výrobního závodu Teva - SZŠ a VOŠZ Merhautova

V listopadu  2011 navštívili studenti oboru diplomovaný farmaceutický asistent SZŠ a VOŠZ Merhautova Brno výrobní závod společnosti Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. v Opavě. Byla to pro ně jedinečná příležitost podívat se do zákulisí farmaceutického průmyslu.

V listopadu  2011 navštívili studenti  oboru diplomovaný farmaceutický asistent SZŠ a VOŠZ Merhautova Brno výrobní závod společnosti Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. v Opavě – farmaceutické společnosti, která působí na českém trhu od roku 1997 jako součást mateřské společnosti Teva Pharmaceutical Industries Ltd., Izrael.
 
V úvodní přednášce nahlédli studenti do historie a současnosti společnosti, která je významným farmaceutickým výrobcem s dlouholetou tradicí. Následovala prohlídka v nově otevřeném komplexu pro výrobu pevných lékových forem.
 
Studenti měli možnost seznámit se s nejmodernějšími technologiemi, využívanými při výrobě pevných lékových forem a jejich adjustaci, a  na vlastní kůži se přesvědčili o tom, jaká přísná  pravidla musí být dodržována v průběhu výroby léčiv a ve všech souvisejících procesech, aby bylo zajištěno, že vyrobené léčivo bude kvalitní, bezpečné a účinné.
 
Pro většinu studentů představovala exkurze první přímý kontakt s farmaceutickým průmyslem a jedinečnou šanci podívat se do nadnárodní farmaceutické firmy.
 
Irena Sládková