Clinical Trials Days 2016

19.5.2016
- 20.5.2016, Praha
 
ECRIN (European Clinical Research Infrastructure Network) ve spolupráci s CZECRIN (Czech Clinical Infrastructure Network) pořádá setkání u příležitosti Mezinárodního dne klinických hodnocení.
 
Mezinárodní den klinických hodnocení se slaví na mezinárodní úrovni každoročně vždy dne 20. května. Tato událost připomíná den, kdy James Lind začal svou studii s kurdějemi v roce 1747 a ukázal tak význam klinického hodnocení a výzkumu pro zdravotní péči.
 
Program setkání je zaměřen jak na praktické otázky spojené s podporou klinických hodnocení a klíčovou roli akademického prostředí v biomedicínském klinickém výzkumu, tak především na současné výzvy v oblasti regulační, etické, metodické či organizační a politické. Z odborných témat zazní problematika personalizované medicíny, perspektivy a možnosti jejího využití u dětských onkologických onemocnění. Tohoto veřejného pracovního setkání  se tradičně účastní na 150 předních mezinárodních odborníků, zástupců české akademické vědecké obce, lékařů, zástupců poskytovatelů zdravotní péče a partnerů zapojených do klinických hodnocení a rovněž přední politici a zástupci regulačních autorit a pacientů. 
 
Klíčová role klinického hodnocení jako integrální a nezbytné součásti biomedicínského výzkumu zaměřeného na pacienta se v poslední době dostává vice a vice do popředí zájmu a to hlavně pro svůj zásadní dopad na péči o zdraví pacientů. Odlišnost biomedicínského prostředí s vysokým důrazem na etiku a bezpečnost a tím i vysokou míru kontroly, potřeba inovací a jejich rychlého, efektivního, bezpečného přenosu do klinické praxe spolu se zásadními novými poznatky základního výzkumu přináší velké výzvy pro všechny zúčastněné. Zajištění dlouhodobě udržitelné a efektivní zdravotní péče není bez inovací a jejich přenosu do praxe možné a klinická hodnocení jsou zásadním faktorem, jež ovlivňuje kvalitu a dostupnost nových léčebných možností pro klinické využití.

Program 19.5.2016
Program 20.5.2016

Registrace
Registrace byla z důvodu naplnění kapacity zastavena.
V případě zájmu o účast kontaktujte p. Vyletěla.
vyletel@pharmaround.cz
+420 605 781 196
 

Poplatek

Vstup na akci a společenský večer je zdarma, akce je kapacitně omezena.
Pro omezený počet účastníků je možnost zajištění ubytování zdarma.

Kontakt

Setkání je pořádáno za organizační podpory PharmAround, nadačního fondu.
 
V případě dotazů kontaktujte p. Vyletěla.
mob.: 605 781 196
e-mail: vyletel@pharmaround.cz
odborníci, zástupci české akademické vědecké obce, lékaři, studenti
Praha

registrace

Zaregistrujte se k odběru novinek, registrujte se na naše akce.
Pokračovat v registraci

poslední navštívené