PLÁNOVANÉ AKCE

Setkejme se osobně a předejme si část svých znalostí.

VII. Konference PharmAround 2019

20. – 21. 11. 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na VII. Konferenci PharmAround, kterou pořádá nadační fond PharmAround ve spolupráci s Farmakologickým ústavem Lékařské fakulty MU. Konference se uskuteční dne 20. – 21. 11. 2019 v Hotelu Courtyard by Marriott v Brně.

Program konference

Středa 20.11.2019

13:00 – Zahájení konference

Blok 1 – Precizní medicína z pohledu farmakogenetiky a inovativních technologií testování v solidní onkologii, P. Grell, (MOÚ), J. Halámková, (MOÚ), M. Michal (Bioptická laboratoř), K. Kopečková (FN Motol), J. Štěrba (FN Brno)

Blok 2 – Léčivé přípravky pro moderní terapie (ATMP) – od vývoje ke klinickým aplikacím – Sympozium CZECRIN, O. Palán (SÚKL), O. Slabý (CEITEC), L. Zdražilová Dubská (MOÚ a LF MU), K. Kopečková (FN Motol), L. Homola (FN Brno), O. Havlín (FN Brno), J. Mayer, F.Folber (FN Brno)

19:30 – Společenský večer – „Aneb co se nestihlo prodiskutovat“ – neformální platforma

 

Čtvrtek 21.11.2019

Blok 3 – Off-label použití léčivých přípravků v době precizní medicíny – nejde jen o inovativní moderní léčivé přípravky, F. Vrubel (MZ ČR), Š. Kozáková (MOÚ), P. Matalová (UP Olomouc), K. Urbánek (UP Olomouc)

Blok 4 – Jaké výzvy přináší moderní terapie, precizní medicína a s nimi související nové technologie z pohledu regulací, legislativy a úhradových mechanismů – jsme připraveni na jejich vstup? - Moderovaná panelová diskuze, I. Storová (SÚKL), F. Vrubel (MZ ČR), K. Podrazilová (SZP), D. Šmehlík (VZP), J. Hlaváčová (MZ ČR), T. Doležal (iHETA), R. Demlová (MOÚ)

13:00   Závěr konference

Více informací

 

Místo konání

Hotel Courtyard by Marriott, Holandská 12, 639 00 Brno

0
Akcí
0
Řečníků
0
Přednášek
0
Účastníků

ARCHIV AKCÍ

Nestihli jste naši akci? Nevadí, máme pro vás záznam a materiály k přednášce.

Konference „Lidé, zdravotnictví a právo“ 2019

12. - 13. 9. 2019

Konference zdravotnického práva je pod titulem "Lidé, zdravotnictví a právo" pořádána od roku 2011, od roku 2016 ve spolupráci Všeobecné zdravotní pojišťovny a Masarykovy univerzity v Brně. Letošní ročník se konal 12. - 13. 9. 2019 v prostorách univerzitního kampusu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Pozornost byla zaměřena na aktuální problémy právní regulace zdravotnictví. Přednášejícími byli právníci, kteří se zdravotnictví ve své praxi věnují, své místo mezi řečníky měli i zástupci zdravotníků, nebo ekonomů. 

 

 

Univerzitní kampus Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Brno - Bohunice

4. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení

6. 6. 2019

Vážené kolegyně a kolegové,

4. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení pořádal Masarykův onkologický ústav ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity, výzkumnou infrastrukturou CZECRIN a nadačním fondem PharmAround.

Setkání se uskutečnilo 6. června 2019 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Akce byla určena především pro studijní sestry a studijní koordinátory z různých typů zdravotnických zařízení v rámci celé ČR. 

Brno, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Kamenice, pavilon A11, místnost 114

IV. národní den klinických hodnocení 2019

14. 5. 2019

CZECRIN (Czech Clinical Infrastructure Network) ve spolupráci s nadačním fondem PharmAround pořádal setkání odborníků v oblasti klinických hodnocení u příležitosti Mezinárodního dne klinických studií 2019.

Jednací sál Senátu PČR, Valdštejnská ul., Praha 1

Workshop „Dostupnost inovativních léčiv pro onkologické pacienty (i) v režimu off-label“

10. 4. 2019

V rámci 43. ročníku Brněnských onkologických dnů a 33. ročníku Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky se v kongresovém pavilonu E brněnského výstaviště uskutečnil workshop nadačního fondu PharmAround a Masarykova onkologického ústavu na téma: „Dostupnost inovativních léčiv pro onkologické pacienty (i) v režimu off-label“

BVV Brno, Kongresový pavilon E

V. brněnský den klinické farmacie

14. 2. 2019

14. února 2019 se již popáté uskutečnil Brněnský den klinické farmacie, tato akce proběhla pod záštitou nadačního fondu PharmAround v konferenčních prostorách Masarykova onkologického ústavu v Brně.

 

Hlavní témata
TDM pro klinického farmaceuta
interakce biochemických stanovení a léčiv
genetika a farmakoterapie - forma a využití výsledků

Masarykův onkologický ústav, Žlutý kopec 7, 656 53 Brno

Konference PharmAround 2018

8. 11. 2018

Nadační fond PharmAround ve spolupráci s výzkumnou infrastrukturou CZECRIN uspořádal již šestý ročník Konference PharmAround. Konference se uskutečnila dne 8. 11. 2018 v Hotelu Atlantis, v Rozdrojovicích u Brna.

Konference je určena pro lékaře, farmaceuty, klinické farmakology, farmaceutický průmysl, akademické pracovníky a ostatní odborníky ve zdravotnictví

Hotel Atlantis, Brána 177, 664 34 Rozdrojovice u Brna

19. česká konference klinické farmakologie

8.-10. 11. 2018

Brno přivítalo 19. ČESKOU KONFERENCI KLINICKÉ FARMAKOLOGIE, 23. ČESKOU KONFERENCI TDM a 21. ČESKOU KONFERENCi DURG, kterou uspořádala Česká společnost klinické farmakologie ČLS JEP s organizační podporou nadačního fondu PharmAround. Konference se uskutečnila dne 8.-10. 11. 2018 v Hotelu Atlantis, v Rozdrojovicích u Brna.

Konference je určena pro lékaře, farmaceuty, klinické farmakology, farmaceutický průmysl, akademické pracovníky a ostatní odborníky ve zdravotnictví

Hotel Atlantis, Brána 177, 664 34 Rozdrojovice u Brna

Workshop „Co víme a nevíme o lécích?“

23.10. 2018

Pozvali jsme Vás na workshop "Co víme a nevíme o lécích", který pořádal nadační fond PharmAround v rámci Brněnských dnů pro seniory. Akce se uskutečnila dne 25. 9. 2018 a 23.10.2018 na Nové radnici v Brně.

Workshop je určen nejen pro aktivní seniory, kteří mají zájem o své zdraví.

Brno, Dominikánské náměstí 3, sál Podkova (při vstupu na nádvoří Nové radnice vpravo)

MATERIÁLY KE STAŽENÍ 

Máme pro Vás připravené PDF soubory, MP4 a videa z přednášek a uskutečněných akcí.

TISKOVÉ ZPRÁVY

Pracujete v tisku nebo jen potřebujete nějaké oficiální zprávy? 

Koordinátorky klinických studií z celé ČR se již počtvrté sejdou v Brně, diskutovat budou zadavatelé klinických studií i pacienti

6. června 2019 se v prostorách Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně uskuteční již 4. celostátní setkání studijních sester…

Více informací

Workshop „Dostupnost inovativních léčiv pro onkologické pacienty (i) v režimu off-label“

Inovativní léčiva v onkologii, podpora akademických klinických studií a off-label indikace pohledem klinického onkologa – to byla…

Více informací

Děti mají právo rozhodovat o své léčbě, shodli se odborníci na III. národním dni klinických hodnocení

Nově započatých klinických studií v České republice ubývá a těch, které se zaměřují na léčbu dětských pacientů…

Více informací

FOTOGALERIE

Nahlédněte do zákulisí našich projektů a akcí.